Mały głód: bananowe placki


PLACKI BANANOWEPlacuszki. Brzmi pracochłonnie. Nic bardziej mylnego! Jest to najprostsza, najszybsza i najsmaczniejsza forma śniadania/ przekąski/ deseru jaką ktokolwiek kiedykolwiek wymyślił! Jeśli chcesz zrobić sobie/komuś przyjemność to potrzebujesz banana i 2 jajek! ;)SKŁADNIKI:
BAZOWE
-2 jajka
- banan
NICH CIĘ WYOBRAŹNIA PONIESIE
- kakao (rzecz jasna to prawdziwe- gorzkie, banan jest wystarczająco słodziutki uwierzcie! :D)
- przyprawa korzenna (jako, że święta już pukają do okienka to warto zrobić rodzinie pyszne śniadanko)
- cynamon (dodaję prawie do wszystkiego, obniża od poziom glukozy we krwi, poprawia trawienie, przyspiesza przemianę materii czy reguluje pracę nerek!)
-płatki owsiane/ mąka owsiana (ja zawsze dodaję, żeby miały bardziej stałą konsystencję)
- wiórki kokosowe (kto z nas nie lubi kokosów? ommmm)

WYKONANIE:
Rozgnieść banana (najlepiej jak będzie on dojrzały, sam się rozgniecie :D) rozbełtać jajka, dodać wybrane przyprawy/dodatki.
Smażyć na rozgrzanej patelni (na małym ogniu) z odrobiną np. oleju kokosowego (bądź na suchej, jeśli macie dobrą patelnię!)
Gotowe! Podawać z owocami i jogurtem naturalnym.Sandy

Jestem studentką Wychowania Fizycznego na AWFiS w Gdańsku. W swoim życiu miewałam wiele przelotnych pasji, zainteresowań, hobby... jednakże wszystkie po pewnym czasie mijały. Miało to miejsce dopóki nie zaczęłam (głównie przez własne kompleksy) zajmować się sportem, zdrowym żywieniem i ogólnie pojmowanym zdrowym stylem życia. Od tamtej pory nie potrafię wyobrazić sobie swojego dnia bez małej porcji ćwiczeń, czy też biegów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz